NIEUWE STUDIE VAN HET URBAN LABO
Hersenactiviteit in beeld brengen
In een nieuwe studie, gepubliceerd in het vakblad 'Neuron', rapporteert het team van Botond Roska van het Friedrich Miescher Instituut voor Biomedisch Onderzoek in Basel in samenwerking met Alan Urban (NERF) hoe functionele echografie gebruikt kan worden om op een gedetailleerde manier de hersenactiviteit van bewegende muizen te registreren.

Dit kan de onderzoekers helpen om inzicht te krijgen in hoe bepaalde types hersenactiviteit gelinkt zijn aan specifieke gedragingen - niet alleen in gezonde muizen maar ook in diermodellen voor neurologische of psychiatrische aandoeningen.
"Deze studie zal niewe deuren openen want voor het eerst kunnen we echt aantonen hoe functionele echografie ingezet kan worden om complexe hersennetwerken bloot te leggen, en om te zoeken welke regio's in de hersenen belangrijk zijn bij specifieke problemen of aandoeningen," zegt Urban.
Op zoek naar meer informatie?